Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Michal napsal(a):

To už ale nejspíš bude odepření nástupu :D Fakt, Evropa ani svět na něco takového připraveny nejsou byť jen z byrokratického hlediska...

zatím nic nezrušili, zítra se ukáže

0 Citovat

vsak nikto nezakaze letiet, tak preco odoprety nastup. dopravia vas do izraela? dopravia. to ze tam idete do karanteny, to uz vas problem.

0 Citovat

tonic napsal(a):

vsak nikto nezakaze letiet, tak preco odoprety nastup. dopravia vas do izraela? dopravia. to ze tam idete do karanteny, to uz vas problem.


Do žádné karantény je nepošlou.  Pokud nakonec odletí z Vídně, tak je po příletu posadí na nejbližší letadlo a poletí zpět.


EFFECTIVE FROM MARCH 6, 0600UTC , THE STATES: AUSTRIA,
GERMANY, SPAIN, FRANCE AND SWITZERLAND SUBJECT TO THE
EXCEPTIONS IN SECTION 2. UNTIL THE EFFECTIVE TIME ,
PASSENGERS WHO WILL PROOF BY PROVIDING ADDRESS AND
PHONE NUMBER OF A PERSON IN ISRAEL WHO WILL PROVIDE HOME
ISOLATION ACCORDING TO THE ISRAELI MINISTRY OF HEALTH
 PROCEDURE ARE EXEMPT.

0 Citovat

3. THE AIRLINE IS RESPONSIBLE FOR RETURNING THE PASSENGER AND CREWMEMBER WHOSE ENTRY INTO ISRAEL IS DENIED, TO HIS AIRPORT


Proto odepření nástupu, jinak tě musí vzít zpět. 

0 Citovat

tmx napsal(a):

3. THE AIRLINE IS RESPONSIBLE FOR RETURNING THE PASSENGER AND CREWMEMBER WHOSE ENTRY INTO ISRAEL IS DENIED, TO HIS AIRPORT


Proto odepření nástupu, jinak tě musí vzít zpět. 

Tak pokud nebude zrušeno, tak udělat check in a přijet na letiště a čekat, že bude odmítnut nástup?

0 Citovat

Pokud chceš spekulovat o kompenzaci - na letiště, pokud máš rád svůj čas - kašlat na to. 

0 Citovat

Na kompenzaci bych moc nespoléhal. Jsou to podmínky vstupu do cílové destinace a pokud je neplníš při odletu, tak je to tvoje chyba.

Podobně jako s vízem - pokud ho máš mít a nemáš, tak tě aerolinka nenechá nastoupit, protože by tě musela vézt zpět. Ale není to odepření nástupu. 

Edit: Moc nerozumím, k čemu se vztahuje tato výjimka

    C. EFFECTIVE FROM MARCH 6, 0600UTC, THE STATES: Austria, GERMANY, SPAIN, FRANCE AND SWITZERLAND SUBJECT TO The EXCEPTIONS IN SECTION 2.

0 Citovat

T napsal(a):

Na kompenzaci bych moc nespoléhal. Jsou to podmínky vstupu do cílové destinace a pokud je neplníš při odletu, tak je to tvoje chyba.

Podobně jako s vízem - pokud ho máš mít a nemáš, tak tě aerolinka nenechá nastoupit, protože by tě musela vézt zpět. Ale není to odepření nástupu. 

Edit: Moc nerozumím, k čemu se vztahuje tato výjimka


SECTION 2: UNTIL THE EFFECTIVE TIME ,PASSENGERS WHO WILL PROOF BY PROVIDING ADDRESS AND
PHONE NUMBER OF A PERSON IN ISRAEL WHO WILL PROVIDE HOME ISOLATION ACCORDING TO THE ISRAELI MINISTRY OF HEALTH PROCEDURE ARE EXEMPT


0 Citovat

T napsal(a):

Na kompenzaci bych moc nespoléhal. Jsou to podmínky vstupu do cílové destinace a pokud je neplníš při odletu, tak je to tvoje chyba.

Podobně jako s vízem - pokud ho máš mít a nemáš, tak tě aerolinka nenechá nastoupit, protože by tě musela vézt zpět. Ale není to odepření nástupu. 

Edit: Moc nerozumím, k čemu se vztahuje tato výjimka

no jo ale já jsem kupoval za podmínek volného vstupu, já nic neporušil. Kompenzaci nechci, jenom refund.

0 Citovat

DIDAS napsal(a):

no jo ale já jsem kupoval za podmínek volného vstupu, já nic neporušil. Kompenzaci nechci, jenom refund.

Nejsem právník, ale když se na to podívám z pohledu aerolinky, asi bych tě odkázal na cestovní pojištění nebo izraelské úřady.
0 Citovat

chlapci bude refundace , teď došel mail

0 Citovat

Mě ne... 

0 Citovat

Peter Hanzlik napsal(a):

Mě ne... 

mám Laudu

0 Citovat

K téme refundácie, tiež mi došiel e-mail , aké od Wizz  

Ponúkajú buď letecký kredit na účet, čo nechcem alebo vrátenie peňazí - ale - údajne len v hotovosti na prepážke...plus o vrátenie  peňazí požiadať telefonicky

Čo je toto blbosť??  Máte niekto skúsenosť ?

Diky za každú radu.

0 Citovat

Kdy letíte? Já mám v 7.3. z Vídně a zatím check-in jde a nikdo od wizz nic nepíše. Na ambasadě taky moc neví, že se uvidí večer nebo zítra jestli zákaz nerozšíří i na ČR.... https://www.mzv.cz/telaviv/cz/ko...sti_s.html

0 Citovat

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestuj...virus.html :(

0 Citovat

Tak ja až v apríli, čo je teda zaujímavé táto ich reakcia..

Hlavne keď žijem v zahraničí by ma docela zaujímala tá hotovosť na prepážke... že ako čo a kde sa bude vracať


0 Citovat

Cau cestovatele, zatim se nam smula vyhybala a nikdy nam nezrusili let.

Ted nam Wizz zrusil let Viden-Rim/Rim-Viden. Nabidli jiny termin.

Zazadal jsem skrz odkaz v mailu o refund na platebni kartu 

Je to uz tyden a neprislo mi zadne vyjadreni.

Letenky na wizz uctu stale mam aktivni.

Dnes mi dokonce znovu dosel mail o zmene terminu.

Je to normalni? Mate nekdo prosim zkusenost, jak dlouho trva, nez se vyjadri?

Zkusil jsem zazadat o refund znovu a udelal si radeji screenshoty.

Pochopil bych, ze muze trvat vraceni penez, ale nechapu, ze se tyden nevyjadri k me zadosti o refund.

Trochu me to znervoznuje, kdyz se let za tyden uskutecni.

Diky za rady!

0 Citovat

UNTIL THE EFFECTIVE TIME ,PASSENGERS WHO WILL PROOF BY PROVIDING ADDRESS AND

PHONE NUMBER OF A PERSON IN ISRAEL WHO WILL PROVIDE HOME ISOLATION ACCORDING TO THE ISRAELI MINISTRY OF HEALTH PROCEDURE ARE EXEMPT


keby som mal vela casu a penazi, vygooglil by som si nahodnu meno, adresu a cislo v Izraeli. Co to budu kontrolovat na prepazke vo Viedni? :)) 

0 Citovat

tonic napsal(a):

UNTIL THE EFFECTIVE TIME ,PASSENGERS WHO WILL PROOF BY PROVIDING ADDRESS AND

PHONE NUMBER OF A PERSON IN ISRAEL WHO WILL PROVIDE HOME ISOLATION ACCORDING TO THE ISRAELI MINISTRY OF HEALTH PROCEDURE ARE EXEMPT


keby som mal vela casu a penazi, vygooglil by som si nahodnu meno, adresu a cislo v Izraeli. Co to budu kontrolovat na prepazke vo Viedni? :)) 

a mít to vše napsané v hebrejštině 😁

0 Citovat

jakub.cagas napsal(a):

Cau cestovatele, zatim se nam smula vyhybala a nikdy nam nezrusili let.

Ted nam Wizz zrusil let Viden-Rim/Rim-Viden. Nabidli jiny termin.

Zazadal jsem skrz odkaz v mailu o refund na platebni kartu 

Je to uz tyden a neprislo mi zadne vyjadreni.

Letenky na wizz uctu stale mam aktivni.

Dnes mi dokonce znovu dosel mail o zmene terminu.

Je to normalni? Mate nekdo prosim zkusenost, jak dlouho trva, nez se vyjadri?

Zkusil jsem zazadat o refund znovu a udelal si radeji screenshoty.

Pochopil bych, ze muze trvat vraceni penez, ale nechapu, ze se tyden nevyjadri k me zadosti o refund.

Trochu me to znervoznuje, kdyz se let za tyden uskutecni.

Diky za rady!

Hm, teda mne ponúkli len refund v hotovosti ... zaujímavé. 

Každopádne asi toho budú mať teraz dosť, takže vám všetko potrvá. 

0 Citovat

Letiště Vídeň,Lisabon a Porto žádné buzerace navíc - klid !

Roušky/Respirátory nikdo nenosí v Portu klid po nějakém koronaviru ani památky,ulice plné pulsují normálním životem ..

V hlavních portugalských zprávách koronaviru věnována okrajová pozornost.

Jen u nás se Babiš s Hamáčkem předhánějí,kdo vymyslí větší ptákovinu ..

0 Citovat

timatic to uz ma updatnute, tak neviem ci je realne z Rakuska do Izraela. 


A dmission and Transit Restrictions:

Restriction

Passengers who have been in Austria, China (People's Rep.), France, Germany, Hong Kong (SAR China), Iran, Iraq, Italy, Japan, Korea (Rep.), Lebanon, Macao (SAR China), Singapore, Spain, Switzerland, Syria or Thailand in the past 14 days are not allowed to enter Israel.

This does not apply to passengers who only transited through Austria, France, Germany, Hong Kong (SAR China), Iran, Iraq, Lebanon, Macao (SAR China), Singapore, Spain, Switzerland, Syria or Thailand.

This does not apply to passengers who have been in Austria, France, Germany, Spain or Switzerland with a permit from the Israeli Embassy or the Israel Immigration Authority stating that they have been under home quarantine before departure.

This does not apply to Diplomats who are accredited to Israel.

0 Citovat

No, hlavně tohle je v rámci Schengenu celkem nereálné zjistit, kdo byl v Rakousku nebo Francii během posledních 14 dnů. Můžou na to maximálně jít podle občanství a místa odletu, jinak zjistí prd. Jedině, že by se jim tam někdo přiznal při pasové kontrole.

0 Citovat

tak ked mas odlet z Viedne, znamena ze si bol v Rakusku nie? :)

0